Błyskawiczna reakcja pracownika ochrony w centrum handlowym

Do groźnego wypadku doszło w jednej z galerii handlowych na Pomorzu. Dwie kobiety spadły z ruchomych schodów. Według relacji świadków, kobiety weszły na schody, a kiedy były na ich szczycie, nagle z nich spadły.

Błyskawiczną reakcją wykazali się pracownicy ochrony Impel Security, którzy sprawnie zarządzili akcją ratunkową. Pracownik patrolujący pasaż drogą radiową zgłosił dowódcy zmiany informację o zdarzeniu. Na miejscu bardzo szybko pojawił się ochroniarz uprawniony do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W międzyczasie dowódca wezwał karetkę pogotowia.

W skutek wypadku jedna z kobiet doznała rozcięcia skóry na głowie. Rana obficie krwawiła, pracownik ochrony opatrzył kobietę i zaopiekował się nią do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Kobieta została zabrana do szpitala.

Dzięki sprawnej i szybkiej akcji ochrony kobieta z opatrzoną raną została przekazana pod opiekę  medyków. Pracownicy ochrony w miejscach takich jak galerie handlowe odpowiadają za bezpieczeństwo w obiekcie, pomagają także w sytuacjach zagrożenia życia. Bardzo często ochroniarze są pierwsi na miejscu zdarzenia. Rozpoczynają akcje ratunkowe, udzielają pierwszej pomocy i wzywają służby medyczne, policję i straż pożarną.

ochroniarz pierwsza pomoc