Błyskawiczna reakcja służb ochrony na toksyczny wyciek

Niedaleko Poznania, w hali magazynowej, należącej do jednego z naszych Klientów, doszło do niebezpiecznego wycieku formaliny. Z miejsca zdarzenia ewakuowano 45 pracowników. Pięć osób z objawami podtrucia przewieziono do szpitala.
W dniu 11.06.15 ok. godz. 5:30 rozszczelnił się pojemnik z formaliną doprowadzając do wycieku niebezpiecznej substancji. Około godziny 7:00 włączył się alarm. Pracownik ochrony poszedł sprawdzić, co było przyczyną alarmu. Po otwarciu drzwi poczuł cierpki smak w ustach i podjął decyzję o ewakuacji pracujących w hali ludzi.
Na miejsce zdarzenia pracownicy ochrony wezwali Straż Pożarną oraz służby medyczne zabezpieczając skażony teren przed dostępem osób postronnych oraz prasy. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, które usuwały skutki wycieku.W skutek wycieku podtruło się 5 osób, w tym pracownik ochrony. Formalina jest niebezpieczną, toksyczną substancją, której opary powodują silne poparzenia dróg oddechowych. Na miejscu zdarzenia wszystkim poszkodowanym osobom została zapewniona pomoc medyczna a następnie zostali przewiezieni do szpitala na oddział toksykologii. Po dwóch dniach obserwacji pracownik ochrony bez obrażeń wrócił do pracy.
reakcja ochrony na toksyczny wyciek
W podziękowaniu za sprawne działanie otrzymaliśmy pismo od Klienta.
„(…) Niniejszym pismem dziękuję Państwa Pracownikom, za pomoc podczas usuwania skutków rozszczelnienia przesyłki, które miało miejsce 11 czerwca 2015 roku w naszym terminalu. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, opanowanie oraz troskę o zabezpieczenie terminala a także skuteczne zabezpieczenie miejsc wjazdowych do naszej części nieruchomości”.