Impel Security skutecznie ochrania budynki użyteczności publicznej

Niebezpieczne substancje Rosnący poziom zagrożenia aktami o charakterze terrorystycznym przekłada się na wzrost konieczności stosowania skutecznych form ochrony budynków użyteczności publicznej. Do przykładów bardzo dobrze realizowanej usługi ochrony należy budynek Sądu Okręgowego i Rejonowego w Bydgoszczy. Wystawieni na próbę przemycenia na teren obiektu nieznanej substancji płynnej, pracownicy IMPEL Security zdali test celująco.

Prowokacja dziennikarska Expressu Bydgoskiego potwierdziła wysoki stopień skuteczności zabezpieczenia.

Podpisany w czerwcu 2015 roku kontrakt na ochronę Sądu Okręgowego i Rejonowego w Bydgoszczy nadzoruje Jacek Koniecki, który może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony budynków użyteczności publicznej, monitoringu oraz współpracy z grupami interwencyjnymi. Usługę realizuje ok. 40 kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej.

Ze względu na szczególny charakter obiektu prowadzimy nieustannie szkolenia według nowatorskiego programu z zakresu zagrożeń terrorystycznych – mówi Jacek Koniecki – Program ten ma na celu właściwą identyfikację potencjalnych zagrożeń. Zrozumienie zasad rozpoznawania punktów podatności na zagrożenie oraz procesów zachodzących na obiekcie pozwala na właściwe modyfikacje w ramach posiadanych sił i środków w celu zmniejszenia ryzyka zaistnienia ataku terrorystycznego – podsumowuje szef ochrony Sądu Okręgowego i Rejonowego w Bydgoszczy.