Impel zabezpieczał Puchar Świata w skokach narciarskich

Za nami największa zimowa impreza sportowa w Polsce – Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2016. Spółka Impel Security Polska po raz kolejny odpowiadała za zabezpieczenie wydarzenia.

Policja szacuje, że konkurs na Wielkiej Krokwi oglądało ok. 30 tysięcy kibiców, a w weekend w powiecie tatrzańskim łącznie bawiło się ok. 100 tys. kibiców, turystów i wczasowiczów.
Do głównych zadań pracowników ochrony należała dbałość o płynny i bezpieczny przepływ kibiców przez bramy i drogi dojścia na trybuny. Pracownicy ochrony byli najliczniejszą formacją spośród wszystkich służb zapewniających bezpieczeństwo podczas konkursu – siły ochrony liczyły przeszło 290 osób.

Pracownicy ochrony dołożyli wszelkich starań, aby ochrona imprezy była zrealizowana na najwyższym poziomie. Impreza przebiegła spokojnie i bez poważnych incydentów. Niestety, nie wszyscy kibice potrafili zachować się zgodnie z regulaminem imprezy (odpalenie rac świetlnych, naruszenie przepisów porządkowych, itp.), ale dzięki sprawnej pracy naszych pracowników osoby, które nie podporządkowały się przepisom zostały ujęte i przekazane Policji.

Tegoroczna edycja Pucharu Świata miała szczególne znaczenie dla naszej Reprezentacji – początek sezonu nie należał do szczególnie udanych i wszyscy kibice zebrani tłumnie na Wielkiej Krokwi oraz na wszystkich przyległych ulicach i skwerach, robili wszystko, aby ta zła passa została przełamana. Wysiłki kibiców przyniosły efekt – niesieni dopingiem polscy skoczkowie zanotowali najlepszy w tym roku występ.

Niedzielnym zmaganiom na Wielkiej Krokwi przyglądał się Prezydent RP, Andrzej Duda, który po konkursie wziął udział w dekoracji najlepszych zawodników.

Wyniki konkurs indywidualnego:
Indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem wygrał Stefan Kraft (Austria). Drugi był Michaele Hayboeck (Austria), trzeci Peter Prevc (Słowenia) .
Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, był ósmy.

Wyniki konkurs drużynowego:
Wielka Krokiew okazała się szczęśliwa dla polskiej drużyny. Polacy drugi raz w historii uplasowali się w najlepszej trójce konkursów rozgrywanych w Zakopanem. Brązowy medal trafił do Polaków, srebro wywalczyli Austriacy a na najwyższym podium stanęli reprezentanci Norwegii zdobywając złoty medal.

Puchar Świata Zakopane 2016
Puchar Świata Zakopane_2016