Impel zapewnił kompleksową obsługę stadionu PGE Narodowy podczas Szczytu NATO

W dniach 8-9 lipca br. na stadionie PGE Narodowy miał miejsce – szczyt NATO. Za wsparcie tego wydarzenia odpowiadały spółki Impel Security Polska i Impel Cleaning, które na co dzień świadczą na stadionie usługi ochrony i porządkowo-czystościowe.

Szczyt NATO gościł najważniejszych przedstawicieli z 54 państw, czyli 2 tys. delegatów oraz ponad 2 tys. dziennikarzy. PGE Narodowy przez trzy dni był najpilniej strzeżonym miejscem w tej części Europy. Wokół obiektu powstał długi na 3km i wysoki na 2,5m metalowo-betonowy mur, który uniemożliwiał obserwację obrad z zewnątrz. Ze względów bezpieczeństwa zmienione zostały trasy transportu publicznego, a wiele ulic stolicy zostało zamkniętych.
Za ochronę szczytu odpowiedzialne było Ministerstwo Obrony Narodowej, w tym formacje: GROM, BOR, Żandarmeria Wojskowa, Wojsko Polskie oraz Policja. Spółka Impel Security Polska, jako firma od 2011 roku zabezpieczająca PGE Narodowy stała się dodatkowym wsparciem w ochronie wydarzenia.

- Nasze działania polegały głównie na zapewnieniu służb informacyjnych, czyli stewardów. W czasie Szczytu NATO z ramienia Impel Security Polska każdego dnia pracowało 250 pracowników na zmianie dziennej i około 190 na zmianie nocnej - mówi Dariusz Kurek, Dyrektor Ochrony w spółce Impel Security Polska.

Pracownicy ochrony pełnili rolę stewardów o wielorakich kompetencjach: służba porządkowa, służba informacyjna, stewardzi VIP, operatorzy systemów CCTV, SAP. Pracownicy pełnili także funkcje pomocnicze przy stanowiskach kontroli bagaży X-ray. Działania przygotowawcze związane ze wsparciem szczytu NATO trwały dwa miesiące, od 26 maja do 27 lipca, kiedy to zakończył się proces demontażu dodatkowych zabezpieczeń. Łączna liczba przepracowanych roboczogodzin w zakresie zapewnienia ochrony to ok. 75-80 tys.