„Luneta” z widokiem na Berlin chroniona przez Impel Security

9 maja we Wrocławiu otwarty został namiot projektu „Luneta”, zlokalizowany przy wejściu bocznym Dworca PKP. Impel Security zapewnia ochronę namiotu zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

Projekt „Luneta” jest wynikiem współpracy władz miejskich Wrocławia i Berlina, w ramach większej inicjatywy „Gewonne Nachbarschaft – Odzyskane Sąsiedztwo”, oraz firmy Mediapool, odpowiedzialnej za realizację potężnych projektów i wydarzeń w Niemczech (m.in. Loveparade, Koncerty Open Air, czy Podróż w  czasie – 100-lecie historii niemieckiej). Sam projekt polega na wybudowaniu dwóch multimedialnych namiotów, wyposażonych w:

  • sześćdziesiąt 50-calowych monitorów (każdy namiot);
  • prawie 80 komputerów;
  • zewnętrzny system kamer HD, przekazujący bezpośredni obraz na żywo z Berlina do Wrocławia i w drugą stronę.

W namiocie będzie można zobaczyć na żywo, co aktualnie dzieje się w okolicy obejmowanej przez kamery. Władze miasta Wrocławia postanowiły wykorzystać projekt w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, dlatego namiot i jego otoczenie służyć będzie jako scena do licznych koncertów oraz innych happeningów. Ponadto w instalacji znajdzie się duży stół dotykowy, dzięki któremu można będzie napisać krótką wiadomość i wysłać ją do Berlina.