Oficjalna Ochrona Tour de Pologne

Impel Security – pracują w cieniu, dbają o Tour de Pologne.

 

Na co dzień mało kto zauważa ich pracę. I dobrze, bo chcą pozostać w cieniu, jak sprawny sędzia piłkarski. Warto jednak pamiętać o ich pracy, bo bez niej imprezy masowe pogrążyłyby się w chaosie. Pracownicy ochrony firmy Impel Security – bo o nich mowa – dbają o bezpieczeństwo i sprawny przebieg Tour de Pologne. Impel Security to Oficjalna Ochrona 71. TdP.
Kibice, kolarze, dziennikarze, VIP-y – każdy etap przyciąga tysiące osób, a zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa jest nie lada wyzwaniem. Dlatego Impel do obsługi Tour de Pologne wysyła aż 450 pracowników.

TDP

Impel Security jest z Tour de Pologne od 2012 roku. Na początku współpraca miała wymiar cząstkowy, ale po dobrych ocenach pojawiło się zaproszenie do pełnej ochrony wyścigu. W 2013 roku Impel Security został głównym usługodawcą zabezpieczenia  zawodów. Nie każda firma może się podjąć takiego zadania. Problemem jest m.in. rozpiętość terytorialna. Etapy przebiegają od morza do Tatr. By zapewnić sprawną obsługę, konieczne są rozwinięte ośrodki terenowe.Impel Security posiada 16 ośrodków, po jednym w każdym województwie. Dzięki temu na każdej mecie możemy zapewnić kompleksową obsługę – mówi wiceprezes Impel Security Marek Janke. Do działań przy Tour de Pologne wyznaczono dwóch ogólnokrajowych koordynatorów: jeden odpowiada za start, drugi za metę każdego z etapów. Ich praca jest kluczowa dla sprawnego przebiegu imprezy. Przemieszczają się wraz z kolumną wyścigu i organizują pracę oddziałów terenowych. Przygotowania zaczynają się już trzy miesiące przed wyścigiem – dodaje.

Największym wyzwaniem jest zabezpieczenie mety i zarządzanie tłumem kibiców.

Gdy peleton zbliża się do finiszu, każdy kibic chce mieć jak najlepszy widok. Ludzie wychylają się za barierki lub próbują dostać w niedozwolone miejsca. Na wyścigach kolarskich prowadziło to czasami do kraks. Nigdy nie zdarzyło się to na Tour de Pologne.

Starannie dobieramy ludzi do obsługi imprez masowych. To muszą być pracownicy o odpowiednim profilu psychologicznym, potrafiący kierować tłumem. Najlepiej, gdy mają już doświadczenie na podobnych imprezach. Nasi pracownicy są dobrze przygotowani przez koordynatorów: znają teren
i rozkład imprez towarzyszących oraz obowiązujące  procedury. Dzięki  takiej organizacji i dokładnemu przygotowaniu wszystko przebiega sprawnie – wyjaśnia prezes Janke.

Przy obsłudze Tour de Pologne pracuje prawie 450 osób. Średnio na każdym etapie jest to 50 pracowników, plus obsługa podążająca z kolumną wyścigu. To pokazuje skalę przedsięwzięcia, którą ciężko porównać np. ze skokami narciarskimi. Te zawody również są zabezpieczane przez firmę Impel.

Chcemy być obecni na dużych imprezach. Ochranialiśmy m.in. większość meczów EURO 2012 rozgrywanych na terenie Polski, Skoki Narciarskie w Zakopanem, Szczyt Klimatyczny w Warszawie, czy  Kongres Gospodarzy w Katowicach. Mamy ogromne doświadczenie i w tym obszarze jesteśmy jedną z wiodących firm na rynku. Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, minimalizujemy ryzyko i jesteśmy w tym skuteczni  –  tłumaczy prezes Marek Janke.

Impel Security skutecznie dba o to, by każdy kibic wrócił z 71. Tour de Pologne mając wyłącznie dobre wspomnienia.

 

Więcej informacji o Tour de Pologne w oficjalnym serwisie wyścigu http://tourdepologne.pl