Piękniejsza twarz ochrony

Rzadko używają siły fizycznej i nie zawsze mogą pochwalić się imponującą posturą, a jednak zyskują coraz większe uznanie w zawodzie pracownika ochrony. Najczęściej spotykamy je w biurowcach, centrach handlowych oraz na lotniskach. Nikogo nie dziwi już widok kobiety w mundurze, a panie coraz śmielej wkraczają w świat męskich zawodów, udowadniając, że nie boją się nowych wyzwań.

Czy kobieta może być dobrym ochroniarzem?
- Zdecydowanie tak! Zdarza się nawet, że kobiety sprawdzają się lepiej od mężczyzn. W opinii wielu Klientów płeć pracownika ochrony nie ma znaczenia, jednak są obiekty, w których Klienci celowo na posterunek wybierają panie. Najczęściej są to punkty obsługi recepcyjnej lub punkty informacyjne w galeriach handlowych mówi  Alicja Mycek, Dyrektor Personalny w firmie Impel Security Polska Sp. z o.o.

Niecodzienny zawód
Podział na żeńskie i męskie zawody stopniowo zanika, jednak nadal trudno uznać, że wojsko, policja czy bezpieczeństwo to popularne miejsce dla kobiet. Mimo to ryzyko zagrożenia życia i konieczność posługiwania się bronią wcale nie przerażają pań. Kobiety udowodniają sobie i mężczyznom, że ich rola społeczna nie kończy się na realizowaniu zadań typowo damskich. Coraz częściej zdarza się, że szefem ochrony czy konwojentem jest kobieta. Panie nie chcą być faworyzowane – wolą być traktowane na równi z mężczyznami. Podchodzą do swoich obowiązków bardzo sumiennie i odpowiedzialnie.
- Część kobiet pracujących w naszych obiektach pełni funkcję menadżerów lub szefów ochrony, odpowiadają za organizację pracy podległych pracowników oraz za kontakt z Kontrahentami. Doskonale nadają się na takie stanowiska, są ambitne, chcą się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje – mówi Alicja Mycek.

Piękniejsza twarz ochrony
Wzrost zatrudnienia kobiet w ochronie dowodzi faktu, iż pomimo męskiego charakteru branży, kobiety doskonale odnajdują się w tym obszarze. Dzisiaj klienci poszukują pracowników o innych predyspozycjach psychofizycznych niż jeszcze kilka lat temu i właśnie dlatego branża ochrony otwiera się na kobiety. Bywa, że ich łagodne usposobienie działa uspokajająco na potencjalnych awanturników. W wielu trudnych przypadkach sytuacja zostaje opanowana, dopiero kiedy do akcji wkracza kobieta. Co więcej, wprowadzenie płci pięknej w ten męski zawód pokazało, że panie korzystnie wpływają na funkcjonowanie i wizerunek branży ochrony.

Naszą siłą są kobiety

  • na rzecz Grupy Impel w obszarze bezpieczeństwa pracuje 2437 kobiet
  • 154 panie posiadają status Pracownika Kwalifikowanego Ochrony
  • 24 kobiety pełnią funkcję Wartownika Konwojenta
  • 15 kobiet zajmuje stanowiska Szefa Ochrony
  • 1 pani pełni funkcję Managera Fizycznej Ochrony Mienia