Pomoc medyczna w Centrum Handlowym

Pracownicy ochrony podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków spotykają się z wieloma zagrożeniami na które muszą umieć zareagować. Często zdarza się, że to właśnie oni są pierwszymi służbami znajdującymi się w miejscu wypadku i muszą udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.Do takiego przypadku doszło w dniu 14 września 2015r w jednej z wrocławskich galerii handlowych.
Centrum Monitoringu odebrało informację o nieprzytomnej kobiecie, znajdującej się w jednym ze sklepów. Informację tę przekazał pracownik ochrony patrolujący pasaż, którego o zaistniałej sytuacji powiadomił kurier wykonujący dostawę do w lokalu w którym doszło do zdarzenia.
Na miejsce udali się Operator Monitoringu posiadający uprawnienia ratownika oraz Dowódca Zmiany. W momencie przybycia pracowników ochrony do sklepu poszkodowana sprzedawczyni była już przytomna. U kobiety wykonano ocenę ABC, miejscowe badanie urazowe (poszkodowana uskarżała się na ból i zawroty głowy), zebrano wywiad SAMPLE oraz zapewniono komfort termiczny. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zajęło się poszkodowaną.

Zapewnianie bezpieczeństwa to przede wszystkim ochrona osób i mienia przed zagrożeniami, szybka i skuteczna reakcja na zdarzenia występujące na obiekcie oraz umiejętność współpracy z innymi służbami porządkowymi i ratowniczymi.

 ochrona osób - pomoc medycznaochrona osób - pomoc medyczna 2